معرفی کتاب .

F O C U L E N Z

نام کتاب : گريه بيدارمان نكرده هنوز

نویسنده / مترجم
رضا طبيب زاده
تعداد صفحات
132 صفحه
توضیحات
گریه بیدارمان نکرده هنوز نوشته ی رضا طبیب زاده است که توسط نشر آنیما در سال 1397 به بازار عرضه شده است. این اثر مجموعه‌ای‌ست از سروده‌هایی مربوط به سال‌های هشتاد و هشت تا نود و هفت این شاعر.

نام کتاب : پشت دیوار صدایی

نویسنده / مترجم
کیوان براهنگ
تعداد صفحات
80 صفحه
توضیحات
دراین کتاب مجموعه ای از 54 سروده از کیوان برآهنگ، شاعر، امین دانشور، عکاس، مریم وراوی پور، هنرمند گرافیست و کالیگرافی و هانیه میرزایی در مقام تصویرگر کنار یکدیگر قرار گرفته اند .

نام کتاب : قرار نیست اتفاقی بیفتد

نویسنده / مترجم
کیوان براهنگ
تعداد صفحات
64 صفحه
توضیحات
دراین کتاب مجموعه ای از 45 سروده از کیوان برآهنگ، شاعر، امین دانشور، عکاس، مریم وراوی پور، هنرمند گرافیست و کالیگرافی و هانیه میرزایی در مقام تصویرگر کنار یکدیگر قرار گرفته اند .

نام کتاب : نان گرسنه

نویسنده / مترجم
روح اله کرهانی شیرازی
تعداد صفحات
72 صفحه
توضیحات
کتاب از نوع ادبی کاریکلیماتور یا همان کاریکاتور کلمات به تعبیر پرویز شاپور پدر این ژانر ادبی که خود قله آن بود و اینک نان گرسنه که حرف‌های وزینی به همین قیاس می‌زند. زیرا ترمز خیالش که برید شاعر شد یا چتر بر می‌دارم زیرا از چشمانت شیطنت می‌بارد که بار ادبی و معنایی مناسبی دارند. (علی ربیعی(ع-بهار))

نام کتاب : هزار سال عاشقی

نویسنده / مترجم
سیروس نوذری
تعداد صفحات
336 صفحه
توضیحات
دفتر «هزار سال عاشقی» حاوی 318 عاشقانه كوتاه است. این شعرها در قالب هایكوی ایرانی سروده شده‌اند و اندیشه غالب در آنها «عشق» و «مرگ» است. شاعر در این سروده‌ها به جای زندگی، عشق را در برابر مرگ نهاده است؛ یعنی آن‌چه كه می‌تواند مرگ را پس زند نه زندگی، بلكه عشق است.

نام کتاب : نقد عکس

نویسنده / مترجم
تری برت / اسماعیل عباسی / کاوه میر عباسی
تعداد صفحات
300 صفحه
توضیحات
«نقد عکس» که کتابی است درباره‌ی خواندن و نوشتن نقد عکس، تا با استفاده از روندهای نقد بتوان عکس‌ها را بهتر ارزیابی کرد، توسط بسیاری از کار‌شناسان و متخصصان عکاسی ستوده‌ شده است. هر چند مخاطبان کتاب دانشجویان رشته عکاسی هستند اما بی‌تردید برای تمامی عکاسان و علاقمندان به عکاسی و رشته‌های هنری کتابی پر فایده است.

نام کتاب : کتاب رنگ

نویسنده / مترجم
جوهانز ايتن / محمدحسين حليمي
تعداد صفحات
252 صفحه
توضیحات
كتاب مهم‌ترين اثر آموزشي در باب زيبايي‌شناسي رنگ است و با آن‌كه بيش از سي سال از انتشار آن مي‌گذرد از معتبرترين منابع هنري و رايج‌ترين كتاب‌هاي مقدماتي آموزش رنگ به شمار مي‌رود و در مدارس هنري،هنرستان‌ها و دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد. نويسنده در اين اثر به مباحث فيزيك رنگ، واقعيت رنگ و اثر رنگ، هماهنگي رنگ‌ها، مطابقت ذهني رنگ‌ها، نظريه رنگ‌ها، تركيب و تضاد رنگ‌ها و... مي‌پردازد.